Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ať je pravda a láska poražena lží, úskokem, pletichou a nenávistí

24. 05. 2012 8:30:00
Kdyby tohle řekl v roce 1989 zesnulý pan prezident Václav Havel, jemuž přeji lehké nebe, tak by byl ukamenován nebo "uklíčován" ještě na tom balkónu na Václavském náměstí. Bylo by to shledáno za sarkastický či ironický negativistický výstřik z jeho absurdních dramatických děl. Měl by však pravdu, protože je to nyní ryzí realita české společnosti. Nikdo by tehdy tak strašnému výroku nevěřil. Havel řekl, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Protože tomu věřil. Bylo to vznešené, idealistické, humanistické, ukazovalo to cestu z komunistického marasmu dopředu. Skoro všichni tomu chtěli věřit a vydali se za Havlem ke světlým zítřkům. Tak vznikla sametová revoluce. Realita udělala z jeho slavné věty idealistický blábol.

V této zemi je nyní láska a pravda jen pro chudé a upřímné, kteří nic jiného nemají a nemohou si vzájemně nic vzít. Mohou si jen dávat. A pomáhat. Proto jim i nadále věří, tyto pojmy si vzájemně nadělují a dělají si jimi radost. Je to většina, která je vlastně mediálně okřiknutá menšina. Hlas lidu byl nahrazen hlasem médií. Je to takřka goebbelsovské schéma.

První, kdo pochopil, že pravda a láska nad lží a nenávistí nezvítězí, byl právě Václav Havel. Proto vyřkl - bylo to, tuším, poprvé v září roku 1997 (nevím to přesně, ale bylo to vlastně dávno) - svou jinou slavnou větu, že v této společnosti panuje blbá nálada.

Lež, úskok, pletichy a nenávist nyní drtivě vítězí, válcují lásku a pravdu. Přidal bych šalbu, krádež, intriky, zlovolnost, zločin. Záměrně užívám prosté české výrazy místo těch moderních, které mě nebaví. Kdo si myslí, že v této zemi ještě není všechno z hlediska ideálů pravdy a spravedlnosti ztraceno, když se dostal za katr arogantní a nadutý mravokárce a zanícený lidumil David Rath, jenž už se cítil téměř bohem a myslel si, že nechť udělá cokoliv, tak už se mu nemůže nic stát, tak je pouze naivním snílkem. Rath je jen pěšák. Nedostal se do vazby za to, že vzal úplatek nebo někde něco ukradl, ale protože se nechal nachytat a chytit, když předtím někde něco "podělal" v zášeří politiky, které není jen politické, ale jde v něm hlavně o peníze. Myslet si, že Rath je ve vězení kvůli zájmům spravedlnosti, je stejná blbost jako tvrdit, že"kmotr" František Mrázek byl omylem zastřelen při lovu na kachny a byla to nehoda.

Všechny, zdůrazňuji slovo VŠECHNY, kriminální kauzy známých politiků a byznysmenů a podobných "vejlupků" nejsou výsledkem upřímného úsilí o dodržování zákonnosti a dosahování spravedlnosti, ale vyřizováním účtů v temné zóně korupce, podílnictví na úplatcích, politického a ekonomického vlivu, likvidace bohatých a vlivných, kteří nechtěli platit "výpalné" do stranických fondů, nebo ho naopak zaplatili a když nebyly splněny sliby, tak chtěli peníze zpátky... A podobně. Zločin a trest v této zóně na sebe bere mnoho podob.

Pardon - výjimky jsou dvě: násilnický "velkolékař" Jaroslav Barták, jenž se choval povýšeně a stupidně jako zvěř v domnění, že už je skoro bůh, podobně jako Rath - už ho však nezachrání ani svěcená voda; a lobbista Roman Janoušek, který spáchal trestný čin či přečin zcela debilně na veřejnosti tak flagrantním způsobem, že to ututlat nelze, zatímco v zákulisí se lze vždy dohodnout.

Za všemi ostatními kauzami lze nalézt politické a finanční pozadí. Mohu posloužit mnoha příklady. Jeden starší - například bývalý majitel Sparty Petr Mach. Tvrdošíjně odmítal zaplatit do volebního fondu jisté strany. Dej 37 milionů a necháme tě na pokoji... Nedal. A tak po něm začali jít a nakonec ho "udělali" na úplnou pitomost - neproclení vozu, pojistce a souvisejícím daňovém úniku. Naprostá prkotina, právně úplně "zmatlaná", neovlivněný soudce by případ odložil, pomatený soudce v dresu Slavie místo taláru by mu za to dal v nejhorším možná pokutu, ve fantasmagorické variantě plus malou podmínku. Výsledek? Pět a půl roku natvrdo. Holt, mladý nerozumný chlapec...

Následuje řada dalších příkladů těch, kteří si žili jako bozi, protože se včas a správně dělili, proto nikdy nebyli stíháni. Ale jsou tu další kauzy těch, kteří byli vybíraví a nebo se jaksi kvůli něčemu naštvali a vzepřeli. A tak po nich šli. To je kategorie Pitrů nebo Krejčířů. Kauza Krejčíř - cháchá ... Když postavím kolem jeho baráku deset obvodních rotných či strážmistrů z místního oddělení, tak nemůže nikdy utéct. On uteče, i když je v baráku a kolem něj několik desítek specialistů, protože někdo potřeboval, aby utekl. Jéééžiš, nedej bůh, aby ho Jihoafrická republika vydala a on začal mluvit o tom, kolik zaplatil, co za to chtěl, co nedostal, a co chtěl zpátky.

Celá tato země je ve zmatku. Jeden den bouří proti Romům kvůli případu v Břeclavi ve spravedlivém rozhořčení, pak se ukáže, že to všechno byla lež. Protiromské bouře na Šluknovsku mají také zajímavé pozadí. Stát jásá nyní nad zavřením Ratha, který je odsouzen vlastně předem. Ale mojí ženě někdo z politických kruhů vyhrožuje, že když vezme obhajobu Ratha, tak ... Protože je to prý politická kauza. Týýý vado! Fakt, jo? Já myslel, že korupční a kriminální. Moje žena pouze svolila s tím, že si nejdřív vyslechne paní MUDr. Rathovou a pak si na to udělá vlastní názor. Nic víc. Jenže na schůzku v kladenské restauraci pošle "někdo" dva "bouchače". Málem dostala na budku. Ke schůzce ani nedošlo. Ten "někdo" byl z nejbližšího okolí dr. Ratha! Panečku, to je bordel!

V tomto státě někdo chce, aby jeho lidé byli vedeni jako stádo, byly ovládány jeho názory, jeho emoce. Stejně jako za komunistů. Nyní k tomu slouží rafinovanější metody než dříve. Místo direktiv ÚV KSČ prorůstání vlivu BIS do médií a Policie ČR. Prorůstání určitých struktur policie a exponentů BIS do PR agentur a potažmo zase do médií, v nichž investigativní "vlci" čekají na svou kořist.

Jedno zůstává konstantní. Celá pravda musí zůstat utajena. Je čas na změnu, protože už mě to fakt štve.

Autor: Pavel Skramlík | čtvrtek 24.5.2012 8:30 | karma článku: 24.95 | přečteno: 1456x

Další články blogera

Pavel Skramlík

Krize prolhané společnosti

Za pár dnů decentně oslavíme 99. výročí vzniku samostatného Československa, které už není. Budeme si šetřit síly na stovku. Nikdo si nepřipustí, že žijeme v období prolhaných dějin.

13.10.2017 v 7:39 | Karma článku: 16.11 | Přečteno: 525 |

Pavel Skramlík

Oliver Stone se nechal koupit Putinem a Rusy kvůli světovému míru

Určitě mnoho lidí této země sledovalo čtyřdílný televizní dokument „Svět podle Putina“, který natočil americký režisér Oliver Stone, ověnčený třemi Oscary. Velmi zajímavé! Skvělé dílo! Také však smutné...

27.6.2017 v 8:30 | Karma článku: 12.19 | Přečteno: 731 | Diskuse

Pavel Skramlík

Hodina od Prahy a kafkovské téma

Netušil jsem, jak snadno a zdařile může člověk udělat dobrý krok k velké a pozitivní životní změně. Po 48 letech života v Praze jsem se přestěhoval do jednoho nevelkého/nemalého města na severu Čech. Donutilo mne to přemýšlet.

26.6.2017 v 8:30 | Karma článku: 14.92 | Přečteno: 320 | Diskuse

Pavel Skramlík

Co se špinavým fotbalem? Založte novou asociaci

Pro pánajána... Fotbal, nejzbožňovanější sport na světě. Nejmilovanější v Čechách. Ale v Česku je tak špinavý a prolhaný, už dlouhá léta, že si řekl o tvrdé řešení. Silové, nátlakové. Naprosto fatálně souvisí v Česku s politikou.

3.6.2017 v 8:30 | Karma článku: 23.78 | Přečteno: 887 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jaroslav Kvapil

Co po mně chceš? Pravdu či lež…

Pravda a lež – kategorie, které jsou staré aspoň tak jako lidstvo, ale spíš mnohem starší. A stále se s nimi neumíme vyrovnat a často je ani od sebe rozpoznat. Přesto si lidé pořád myslí, že o nich dokážou říct něco přínosného.

18.10.2017 v 1:32 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 27 | Diskuse

Monika Lorenzová

Jak se mi dařilo při obchodování

Dnes ráno jsem otevřela oči. pak je zas zavřela. A pak viděla dva na kolečkových bruslích. Jeden z nich držel velkou bílou papírovou krabici, zjevně prázdnou.To jsem byla já. Zamotala jsem se a upadla.

17.10.2017 v 20:09 | Karma článku: 5.09 | Přečteno: 147 | Diskuse

Milan Šupa

Nacházejí se rozpory ve výrocích Krista?

Ježíš říkal, že když nás někdo udeří na pravou tvář, máme mu nastavit i druhou. On sám se však podle této zásady nezachoval.

17.10.2017 v 15:15 | Karma článku: 7.72 | Přečteno: 402 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Moře a čas: Finito

Následující text je pocitová črta inspirovaná jedním časně podzimním výletem na ostrov ve Středomoří. Jedná se vlastně o první část jakéhosi seriálu.

17.10.2017 v 14:27 | Karma článku: 3.96 | Přečteno: 113 | Diskuse

Mário Oláh

Zápis z magického denníka Fratera Saepesa - VI.IX.MMXVII

Mágus Frater Saepes mi po dlhšej dobe poskytol náhľad do svojho magického denníka a dovolil, aby som sa na blogu podelil s jeho snovými víziami, pohľadom na svet a elitu či s psychedelickým zážitkom s rastlinou sily Diablove gule.

17.10.2017 v 13:28 | Karma článku: 12.17 | Přečteno: 136 |
Počet článků 117 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2819

Píšu teď hlavně knížky pod pseudonymem Felix Boom. Mám na kontě mj. romány Kiosek na pláži, Ježíš Kristus výtržník aneb Třetí zákon a Lepší svět. Také Kuchařku osamělého muže a společenskou studii Jak se rozvádět se ženami a přežít atd. Knížky vydávám ve vydavatelství BLINKR. Jako novinář zůstávám u fotbalu a působím v magazínu Hattrick.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.