Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Všechno zakázat! Poker, mariáš, kouření, pak alkohol, topení uhlím, ježdění auty, smích...

16. 12. 2015 8:00:00
Vláda by měla při své nejbližší rekonstrukci vytvořit novou funkci ministra pro zákazy. Je to tak rozsáhlá agenda, že by měl být současně vicepremiérem. Ve sněmovně by se měl vytvořit nový výbor. Takzvaný Zakazovací.

S mnoha podvýbory. A stejný i v senátu. Navrhnu strukturu.

Ty výbory se svými podvýbory by musely být tak početné, že by v nich našli uplatnění všichni poslanci i senátoři napříč politickým spektrem. S příslušnými příplatky k základním ústavním platům. Zakázat demokraticky všechno, co škodí občanům této země a blahu tohoto státu, představuje obrovský objem práce. A ministerstvo pro zákazy bude potřebovat opravdu velkou budovu. Nejlépe rovnou skoro celý Hrad. Miloše Zemana s jeho partou, nazývanou Kancelář prezidenta republiky, by mohl vzít pan kardinál Dominik Duka do podnájmu v Arcibiskupském paláci na Hradčanském náměstí u brány 1. nádvoří.

Tato země má tolik jiných problémů – například jedny z nejnižších příjmů obyvatel v celé Evropské unii, Česko se pohybuje ve třetí desítce z 28 zemí EU – ale pupkem českého břicha jsou zákony o plošném zákazu kouření v restauracích a o elektronické evidenci tržeb. Připadá mi to jako hra na blbečky. Jsou to dva zákony, které nic neřeší, kromě ministra financí nikoho nenadchnou, a jedině spoustu lidí nase**u.

Ale bitva je to urputná!

ZAČALO TO POKEREM

Hrával jsem kdysi poker jako student na koleji. Nyní jsem si chodil jednou dvakrát do roka zahrát do jedné herny na Smíchov. Už nemůžu. Poker je tam zakázaný jako hazardní hra. Spadl do stejné kategorie jako elektronické výherní automaty a manuální „jednorucí banditové“ (jejich omezení celkem chápu, to je veřejný podvod). Přitom poker je noblesní společenská hra jako třeba bridž nebo whist, i když se hraje o peníze. Proč ne? O peníze se hraje Sazka, Sportka, Eurojackpot, kursové sázení, ruleta atd., hraje se mariáš, voko bere, prší. Když se zakáže poker, tak je třeba zakázat všechno... Určitě to všechno strašně škodí občanům České republiky. A já to myslím fakt upřímně...

DO KOUŘENÍ SI KECAT NEDÁME

To kouření v hospodách... Kritizuji z nepevné pozice, jsa sám kuřákem. Kouření určitě škodí nekuřákům. Neškodí kuřákům. Je to třetina obyvatel. Nebudu chodit už do své hospody, kde si nebudu moci dát ke svému pivu kromě tlačenky a kafe i cigáro. Že tržba za mě té hospodě chybět nebude? Ale bude. Bylo to tak tisíc týdně. Protože si koupím lahváče a plecháče domů, láhev kořalky, klobásy, tláču, posílím tržby supermarketů, pozvu kamarády a budeme se spolu dívat na fotbal, hulit a popíjet. Přece nebudeme přerušovat naše tlachání o fotbale, ženských a autech kouřením před hospodou jako v Německu, Itálii, Francii atd., kde můžeme nastydnout. Doma zapálíme svíčky, budeme větrat, použijeme air-spreje, nikoho nebudeme obtěžovat a bude nám dobře. Když to vydrží manželka, tak se nic neděje. Má moje kamarády ráda, jsou to dobří frajeři.

V EU máme demokracie plnou hubu. Česká demokracie nám chce přikázat, že hospody budou jen nekuřácké. Dosud jsem si myslel, že demokracie spíš věci povoluje než přikazuje (nemíním rasismus, náboženskou nesnášenlivost atd.). Nedovolí, aby si podnikatel zvolil, jestli jeho hospoda bude nekuřácká, kuřácká, nebo rozdělená na dvě „atmosférické zóny“. Pro malé vesnice, kde je hospoda jen jedna, to bude likvidační. Že hospody, restaurace, kavárny, vinárny a podobná zařízení mají lepší tržby od chvíle, kdy bylo zakázáno kouření, vyšší tržby? Tak ať si je mají. Budou nižší o moje útraty. "Jen" omezují svůj zisk a mou svobodu, takže vlastně o nic nejde...

Moje hospoda na Vinohradech je rozdělená na kuřáckou (podstatně větší) a nekuřáckou (viditelně menší). Majitel chce z hospody udělat soukromý klub, neboť tuší, že vývoj nebude dobrý. Zachová nekuřáckou sekci. Už jsem zapsaný jako člen do kuřácké sekce. Hrají tam týdně dvě až tři kapely. Skvělé. Ve spektru od bluegrassu přes country a folk až po jazz, který chodí hrát filharmonici. Nekuřáci to v klidu přežijí, protože klimatizace je celkem dobrá.

A to jsme jen u karet a kouření, ještě jsme se nedostali k energetice, tovární výrobě, dopravě atd.

NÁVRH 11 DEPARTMENTŮ

Má-li být tato česká demokracie konzistentní, tak by měla zakázat všechno, co škodí občanům České republiky bez ohledu na to, co jim prospívá a baví je.

Navrhuji vytvoření těchto výborů a podvýborů ve Sněmovně i v Senátu a oddělení na ministerstvu pro zákazy (dle označení zadání):

1/ Zákaz kouření v restauracích, při společenských příležitostech i doma v soukromí. Veřejné i soukromé kouření je větším jedem české demokracie než korupce, protože je nejvíc vidět, je snazší proti němu bojovat a dosáhnout viditelného výsledku. Kouření ústavních činitelů nespadá do kompetence úřadu.

2/ Zákaz mariáše, prší, voko bere a dalších lidově rozšířených her, whistu, bridže a dalších her ze zahraničí. I v soukromí. Tyto hry, i když jsou zlidovělé, se musí podřídit nastavenému trendu zákazu pokeru. Dlouhodobě škodí charakteru českého občana, i když je má rád. Zkus si zahrát v hospodě žolíky, hajzle. A radši to nezkoušej ani doma. Ale na internetu si ho zahrát můžeš. Legislativa se však furt vyvíjí. Český občan může mít rád jen to, co mu povolí tento department.

3/ Zákaz rulety, blackjacku, plátýnka, tety, Sazky, Sportky, Eurojackpotu, Euromilionu a dalších hazardních her. I v soukromí. Zejména hry, při nichž se ukládají peníze do krabic od bot, ohrožují demokracii. Veřejně vyplácené výhry ve veřejně schválených hrách, které pořádají Sazky Tipsport, Fortuna a další společnosti, ji naopak podporují, jsou povoleny a vítány, nenařídí-li to zákon v budoucnosti jinak.

4/ Zákaz alkoholu v restauračních zařízeních, neboť alkohol neprospívá zdraví a nesmí narušovat demokratické vědomí uvědomělého občana. Ochlasta narušuje integritu občanů-abstinentů, zejména v rodině. Alkoholismus ústavních činitelů je povolen. Omezení prodeje a užívání alkoholu bude mít konečný cíl v nařízení prohibice veřejné i soukromé, neboť liberální politika ve výrobě alkoholu a jeho distribuci a užívání už zmařila spoustu životů. Stejně jako silniční doprava. Nebude se týkat ústavních činitelů, kteří pijí ověřené značkové lihoviny.

5/ Zákaz provozu chemických, farmaceutických, průmyslových, energetických a zemědělských podniků, které zvyšují nebezpečnost ovzduší v České republice a škodí jejím občanům. Více než kouření. Topení uhlím a dřevem je povoleno, pokud nebude shledáno jako zakázané v rozporu se zájmy výrobců a distributorů plynu a elektřiny, stejně jako výroba elektřiny z alternativních zdrojů, nařízená nenáviděnou EU, která do Čech pere miliardy. Návrat k výrobě elektřiny třením ebonitových tyčí bude státem podporován do té doby, dokud nebude shledán jen za pedagogickou pomůcku v hodinách fyziky na základní škole. Do té doby je však úřad pověřen zajištěním dotace ze zdrojů EU na nákup liščích ohonů.

6/ Zákaz provozu automobilů všech typů na fosilní paliva, neboť zplodiny benzínu, nafty a LPG jsou hrozbou pro občany České republiky a nejvíce zvyšují produkci skleníkových plynů, které přispívají ke škodlivosti životního klimatu a globálnímu oteplování. Jelikož je dosažení cíle nereálné, stejně jako u zákazu kouření či hazardních karetních her, zaměří se department na důslednou nepodporu elektromobilů a vodíkových aut, neboť je to prt kšeft. Tím pádem se stane hlavní náplní odboru neprotivení se pěší dopravě, pokud její účastníci nebudou příliš flusat na vozovku a narušovat živičný povrch.

7/ Zákaz smíchu nad výroky českých politiků, zejména exponentů vládnoucí koalice. Povolen je pouze nehlasný úsměv, zakrytý rukou. Bude-li to pravá ruka, může to být posuzováno jako pravičácký extrémismus. Zakrytí levou rukou bude považováno za provokaci vůči demokratickému systému a bude symbolem extrémismu levicového. Pokerový obličej bude vyhodnocen jako chladná ignorance a odsouzeníhodná neangažovanost vůči hodnotám demokracie, dosažených tímto systémem, jehož činorodá životaschopnost vedla k vytvoření tohoto úřadu.

8/ Zákaz nesouhlasných projevů vůči extrémismu, xenofobii, náboženské nesnášenlivosti a porušování lidských práv, neboť jejich exponenti jsou spojenci prezidenta ČR Miloše Zemana a nikdo neví, jak se situace vyvine. Hlavními poradci pro tuto oblast jsou Ruský medvěd, Meč islámského džihádu a Čínský drak.

9/ Zákaz ironizování projevů prezidentského mluvčího Jiřího Ovčáčka, jehož duše a tělo jsou oddány prezidentovi. Jeho fejkové profily na sociálních sítích a výroky jsou povoleny kvůli potřebě účinného matení politických protivníků.

10/ Department blbosti veřejného života je legitimní agenda tohoto úřadu, pokud je flagrantní blbost tohoto ministerstva povolena, neurčí-li tento úřad jinak v případě, že převyšuje rámec příběhů Dobrého vojáka Švejka.

11/ Oddělení demokracie je nadřízeno BIS, vládě, sněmovně, senátu a Ústavnímu soudu ČR, dokud se zase nezačne cinkat klíčema. V takovém případě může úřad zrušit všechna svá rozhodnutí, přejmenovat se na ministerstvo demokracie, vydat závazné pokyny vládě, příslušným výborům sněmovny a parlamentu, a vydat povolení, aby někdo dostal konečně po hubě.

Autor: Pavel Skramlík | středa 16.12.2015 8:00 | karma článku: 36.78 | přečteno: 1469x

Další články blogera

Pavel Skramlík

Krize prolhané společnosti

Za pár dnů decentně oslavíme 99. výročí vzniku samostatného Československa, které už není. Budeme si šetřit síly na stovku. Nikdo si nepřipustí, že žijeme v období prolhaných dějin.

13.10.2017 v 7:39 | Karma článku: 16.11 | Přečteno: 525 |

Pavel Skramlík

Oliver Stone se nechal koupit Putinem a Rusy kvůli světovému míru

Určitě mnoho lidí této země sledovalo čtyřdílný televizní dokument „Svět podle Putina“, který natočil americký režisér Oliver Stone, ověnčený třemi Oscary. Velmi zajímavé! Skvělé dílo! Také však smutné...

27.6.2017 v 8:30 | Karma článku: 12.19 | Přečteno: 731 | Diskuse

Pavel Skramlík

Hodina od Prahy a kafkovské téma

Netušil jsem, jak snadno a zdařile může člověk udělat dobrý krok k velké a pozitivní životní změně. Po 48 letech života v Praze jsem se přestěhoval do jednoho nevelkého/nemalého města na severu Čech. Donutilo mne to přemýšlet.

26.6.2017 v 8:30 | Karma článku: 14.92 | Přečteno: 320 | Diskuse

Pavel Skramlík

Co se špinavým fotbalem? Založte novou asociaci

Pro pánajána... Fotbal, nejzbožňovanější sport na světě. Nejmilovanější v Čechách. Ale v Česku je tak špinavý a prolhaný, už dlouhá léta, že si řekl o tvrdé řešení. Silové, nátlakové. Naprosto fatálně souvisí v Česku s politikou.

3.6.2017 v 8:30 | Karma článku: 23.78 | Přečteno: 887 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jaroslav Kvapil

Co po mně chceš? Pravdu či lež…

Pravda a lež – kategorie, které jsou staré aspoň tak jako lidstvo, ale spíš mnohem starší. A stále se s nimi neumíme vyrovnat a často je ani od sebe rozpoznat. Přesto si lidé pořád myslí, že o nich dokážou říct něco přínosného.

18.10.2017 v 1:32 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 27 | Diskuse

Monika Lorenzová

Jak se mi dařilo při obchodování

Dnes ráno jsem otevřela oči. pak je zas zavřela. A pak viděla dva na kolečkových bruslích. Jeden z nich držel velkou bílou papírovou krabici, zjevně prázdnou.To jsem byla já. Zamotala jsem se a upadla.

17.10.2017 v 20:09 | Karma článku: 5.09 | Přečteno: 148 | Diskuse

Milan Šupa

Nacházejí se rozpory ve výrocích Krista?

Ježíš říkal, že když nás někdo udeří na pravou tvář, máme mu nastavit i druhou. On sám se však podle této zásady nezachoval.

17.10.2017 v 15:15 | Karma článku: 7.72 | Přečteno: 402 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Moře a čas: Finito

Následující text je pocitová črta inspirovaná jedním časně podzimním výletem na ostrov ve Středomoří. Jedná se vlastně o první část jakéhosi seriálu.

17.10.2017 v 14:27 | Karma článku: 3.96 | Přečteno: 113 | Diskuse

Mário Oláh

Zápis z magického denníka Fratera Saepesa - VI.IX.MMXVII

Mágus Frater Saepes mi po dlhšej dobe poskytol náhľad do svojho magického denníka a dovolil, aby som sa na blogu podelil s jeho snovými víziami, pohľadom na svet a elitu či s psychedelickým zážitkom s rastlinou sily Diablove gule.

17.10.2017 v 13:28 | Karma článku: 12.45 | Přečteno: 137 |
Počet článků 117 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2819

Píšu teď hlavně knížky pod pseudonymem Felix Boom. Mám na kontě mj. romány Kiosek na pláži, Ježíš Kristus výtržník aneb Třetí zákon a Lepší svět. Také Kuchařku osamělého muže a společenskou studii Jak se rozvádět se ženami a přežít atd. Knížky vydávám ve vydavatelství BLINKR. Jako novinář zůstávám u fotbalu a působím v magazínu Hattrick.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.