Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Proboha, kam mám emigrovat, abych unikl hoaxům?

7. 12. 2015 12:39:28
Nechci žít v České hoaxiální republice! Dvakrát během šesti let, co bloguji na idnes.cz, jsem vznesl otázku, kam lze z této demokratické země ještě emigrovat, aby člověk unikl tomu, co mu zde otravuje život. Udělám to potřetí.

Protože je toho pořád víc.

Na rozdíl od minula teď už můžu. Vezmu jeden kufr, psa, pošlu dopis na důchoďák a jedu pryč z tohoto panoptika. Je to snazší, než si myslíte. Pravda, míním spíš imigraci než emigraci. Inu, co by mi mělo bránit obracet imigrační vlnu v době, kdy Evropu zachvacují imigranti z Asie, zase na západ. Oni před něčím utíkají. Já mám také důvod.

Všichni asi víme, co znamená populární anglický výraz HOAX. V poslední době velmi moderní. Je to podvod. Nechci žít v České republice, což je název nezávislého státu po rozdělení Československé socialistické republiky od 1. ledna roku 1993. Dříve to byla Česká socialistická republika v rámci federativní ČSSR. To byl jasný fakt. Současná samostatná Česká republika, člen Evropské unie, je karikaturou samostatnosti, nezávislosti, svrchovanosti, demokracie a občanských svobod. Z celé té svobody zbyl jen bezvízový styk a Schengen, který je ostatně vážně ohrožen. Jinak už je to hoax.

Arogance elit a korupce

Poprvé jsem psal o emigraci ze strachu z klientelistických mafií. Podruhé o možnostech a nejlépe mi vyšel ostrov Roatan v Hondurasu. Dělám to potřetí, protože si větší půlka EU-Evropy o Češích myslí, že to je jen pár lehce vzpurných idiotů ukočírovatelných evropským dotacemi. Hodně cestuji po světě, čtu, vnímám, mluvím s lidmi, mám oči i uši otevřené. Někdy se hrozně stydím.

Pro EU je Česká republika vzorem pokročilého metastázujícího maligního vředu, který se vyznačuje arogancí elit (počínaje prezidentem republiky) a korupcí. A spousta českých státníků toto vnímání podporuje. Jen samotní Češi nevědí, jak na tom tento stát vlastně je. Povědomost Čechů o vlastní státní identitě je založena na tom, že 90% z nich si o sobě neumí přečíst nic v němčině, angličtině, francouzštině či španělštině. Vnímají jen zprávy z českých médií, která už většinově ovládají oligarchové politicko-obchodního souručenství.

Hoaxiální není koaxiální

Česko je cílem tzv. hoaxiálního bombardování. Neplést s koaxiálním kabelem (to patří do elektroniky) a humanitárním bombardováním (to patří do koaxionality - to je „vynález“ jinak mnou velmi ctěného Václava Havla – vyřčením těchto slov začala být jeho humanita a česká demokracie hoaxiální). Ostatně hoaxiálnost začal už bývalý premiér a poté prezident Václav Klaus, když se mu podařilo zablokovat referendum o rozdělení Československa.

Zatímco referendum o připojení České republiky k Evropské unii se řádně konalo. Je to jako ta blbá hra „hledej pět rozdílů“. V tomto případě jen dva.

Země česká a její lidé jsou cílem bombardování podvody. Deficit státního rozpočtu se snižuje nejen rostoucí ekonomikou, ale zároveň tučnými dotacemi z Evropské unie. Nevytvořenými příjmy. Tím se snadno zakrývají neslýchané výdaje na navyšující se počty státních úředníků v řádu desetitisíců lidí.

Vláda vládne zprostředkovaně. Volby jsou fraška. Zemi vládnou tzv. pozitivní oligarchové. Určují hru včetně personálií. S těmi nepohodlnými se postupně vyrovná justiční mafie. Hájeni jsou: Kellner (PPF + J&T), Dospiva (Penta), Křetínský (holding EPH, PPF, J&T), Komárek (KPMG+KKCG), Janeček (majitel či statutár vlivných investičních firem a nadací), Babiš (ministr financí a vicepremiér se svým rozsáhlým holdingem kolem Agrofertu), skupina kolem Martina Romana, bývalého šéfa ČEZ (včetně Appian Group), skupina kolem realitního brokera Radovana Vítka, skupina Zdeňka Bakaly. Možná jsem někoho vynechal. Možná úmyslně.

Uprchlický strašák

Češi jsou doslova ostřelování hoaxy. Populisté a extrémisté, které si nedávno přizval ke své podpoře i prezident Miloš Zeman, dosud strašili Česko záplavou islámského radikálního terorismu, šaríjou, džihádem, ponižováním žen, obřízkou. Tloukli z toho politické body. Přitom Správa uprchlických zařízení Ministerstva vnitra zveřejňuje podrobné statistiky, kolik uprchlíků v Čechách vlastně je a na jaké skupiny jsou rozděleni. Z týdne na týden. Uprchlíků bylo na území ČR v posledních měsících kolem 750. Z toho zhruba 100 v azylových přijímacích zařízeních. Zhruba 470 jich patřilo do skupiny problematických, kteří přišli nelegálně, bez dokladů, případně s falšovanými dokumenty, s nejasnými úmysly, nežádali o azyl.

K 7. prosinci je v azylových integračních zařízeních jen 91 lidí, v tzv. přijímacích a pobytových střediscích jen 249 lidí a v tzv. zařízeních pro zajištění cizinců (detenčních, za ostnatým drátem) jen 127 lidí (119 mužů a 8 žen, žádné dítě).

V České republice strádají statisíce lidí, protože nemají dostatečné příjmy, přestože pracují, strádají desetitisíce dětí. Ale větší „bugr“ je už měsíce kolem 91 pozitivních azylantů a 376 uprchlíkům (celkem 467).

Spotřebitelský bluff

Statistiky nás ujišťují, že ekonomika roste, příjmy obyvatel se zvyšují a maloobchodní obraty stoupají. Samozřejmě že obraty rostou, když se neustále zvyšují ceny základních potravin a ceny spotřebního zboží letí nahoru. Byl jsem zhruba před měsícem tři týdny v USA a trochu po Evropě. A zjistil jsem čerstvě, že Česká republika je jednou z nejdražších zemí v Evropě, pokud nepočítám Skandinávii. Nevím o nikom ve svém okolí, kdo by se měl lépe.

Šíření bludů

Evropská unie je institucí na houby. O tom žádná debata. Přesto nechápu, proč se mnohé informace Čechům „ohýbají“ v její větší neprospěch, když do Česka z EU zatím tečou miliardy. Jen se neprojevují na našem blahobytu... V roce 2015 by mělo jít o 215 miliard. Ani to nestíháme utratit. Česku ubylo kvůli nařízením EU na suverenitě, ale přesto pliveme na ruku, která je tak štědře otevřená, jako žádná jiná. Jen si z ní vzít. Přesto informačně ohýbáme pravidla EU ve prospěch Ruska a Izraele, což je velmi zvláštní vztahový rámec, jemuž patrně slouží mezi politiky a mediály řada agentů. S tím ať si pálí prsty jiní analytikové.

Ovládají nás hoaxy

Hoaxy o údajném prohlášení Jana Wericha proti islámu, staré (prý) 76 let, o bojovnících IS na území ČR, o vině USA, NATO a EU na událostech na Ukrajině, šíření článků neexistujících autorů bez ověření, přitakávání extrémistům, lhaní českých politiků a jejich „vysvětlování“ o tom, že černé je vlastně bílé, pragmatické nadržování různým zemím a politickým směrům v rozporu se středoevropskou demokratickou identitou Česka, lži o ekonomické realitě – to všechno vzrušuje lidi v této zemi víc než život před vlastním prahem. Je to směs biolitu a chloroformu. Otravuje to vzduch.

Je na čase si sbalit.

Autor: Pavel Skramlík | pondělí 7.12.2015 12:39 | karma článku: 15.97 | přečteno: 1036x

Další články blogera

Pavel Skramlík

Krize prolhané společnosti

Za pár dnů decentně oslavíme 99. výročí vzniku samostatného Československa, které už není. Budeme si šetřit síly na stovku. Nikdo si nepřipustí, že žijeme v období prolhaných dějin.

13.10.2017 v 7:39 | Karma článku: 16.11 | Přečteno: 525 |

Pavel Skramlík

Oliver Stone se nechal koupit Putinem a Rusy kvůli světovému míru

Určitě mnoho lidí této země sledovalo čtyřdílný televizní dokument „Svět podle Putina“, který natočil americký režisér Oliver Stone, ověnčený třemi Oscary. Velmi zajímavé! Skvělé dílo! Také však smutné...

27.6.2017 v 8:30 | Karma článku: 12.19 | Přečteno: 731 | Diskuse

Pavel Skramlík

Hodina od Prahy a kafkovské téma

Netušil jsem, jak snadno a zdařile může člověk udělat dobrý krok k velké a pozitivní životní změně. Po 48 letech života v Praze jsem se přestěhoval do jednoho nevelkého/nemalého města na severu Čech. Donutilo mne to přemýšlet.

26.6.2017 v 8:30 | Karma článku: 14.92 | Přečteno: 320 | Diskuse

Pavel Skramlík

Co se špinavým fotbalem? Založte novou asociaci

Pro pánajána... Fotbal, nejzbožňovanější sport na světě. Nejmilovanější v Čechách. Ale v Česku je tak špinavý a prolhaný, už dlouhá léta, že si řekl o tvrdé řešení. Silové, nátlakové. Naprosto fatálně souvisí v Česku s politikou.

3.6.2017 v 8:30 | Karma článku: 23.78 | Přečteno: 887 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jaroslav Kvapil

Co po mně chceš? Pravdu či lež…

Pravda a lež – kategorie, které jsou staré aspoň tak jako lidstvo, ale spíš mnohem starší. A stále se s nimi neumíme vyrovnat a často je ani od sebe rozpoznat. Přesto si lidé pořád myslí, že o nich dokážou říct něco přínosného.

18.10.2017 v 1:32 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 27 | Diskuse

Monika Lorenzová

Jak se mi dařilo při obchodování

Dnes ráno jsem otevřela oči. pak je zas zavřela. A pak viděla dva na kolečkových bruslích. Jeden z nich držel velkou bílou papírovou krabici, zjevně prázdnou.To jsem byla já. Zamotala jsem se a upadla.

17.10.2017 v 20:09 | Karma článku: 5.09 | Přečteno: 148 | Diskuse

Milan Šupa

Nacházejí se rozpory ve výrocích Krista?

Ježíš říkal, že když nás někdo udeří na pravou tvář, máme mu nastavit i druhou. On sám se však podle této zásady nezachoval.

17.10.2017 v 15:15 | Karma článku: 7.72 | Přečteno: 402 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Moře a čas: Finito

Následující text je pocitová črta inspirovaná jedním časně podzimním výletem na ostrov ve Středomoří. Jedná se vlastně o první část jakéhosi seriálu.

17.10.2017 v 14:27 | Karma článku: 3.96 | Přečteno: 113 | Diskuse

Mário Oláh

Zápis z magického denníka Fratera Saepesa - VI.IX.MMXVII

Mágus Frater Saepes mi po dlhšej dobe poskytol náhľad do svojho magického denníka a dovolil, aby som sa na blogu podelil s jeho snovými víziami, pohľadom na svet a elitu či s psychedelickým zážitkom s rastlinou sily Diablove gule.

17.10.2017 v 13:28 | Karma článku: 12.45 | Přečteno: 137 |
Počet článků 117 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2819

Píšu teď hlavně knížky pod pseudonymem Felix Boom. Mám na kontě mj. romány Kiosek na pláži, Ježíš Kristus výtržník aneb Třetí zákon a Lepší svět. Také Kuchařku osamělého muže a společenskou studii Jak se rozvádět se ženami a přežít atd. Knížky vydávám ve vydavatelství BLINKR. Jako novinář zůstávám u fotbalu a působím v magazínu Hattrick.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.